Vettingu në Polici/ Çuçi zbulon skenarin: S’ka lidhje me zgjedhjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka deklaruar për mediat se rinisja e Vettingut në Polici në kohë fushate nuk ka lidhje me zgjedhjet.

Çuçi shprehet se ky është proces që vijon në zbatim të ligjit.

“Vettingu në Polici është pezulluar kohë më parë me ligj dhe ne morëm kohën e duhur për ta ribërë ligjin apo për ta ndryshuar ligjin e Vettingut në Polici.

Miratuam ndryshimet e reja, ku parashikuam dhe nisëm vetëm Vettingun vetëm për pjesën drejtuese, duke hequr nga vetimi trupën e madhe të Policisë së Shtetit.

S’ka lidhje me zgjedhjet, është proces që vazhdon në zbatim të ligjit”, tha Çuçi.

Të fundit

U përfolën se ishin ndarë/Jennifer Lopez e Ben Affleck shfaqen në krahët e njëri-tjetrit

Prej disa ditësh në shtypin rozë u përfol për një ndarje të mundshme midis këngëtares Jennifer Lopez dhe aktorit...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës. Ndaj...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV