Interi “masakron” Veronën në transfertë, Zikaltërit fitojnë me goleadë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Inter ka triumfuar 0-6 ndaj Veronës në transfertë, në një ndeshje që rezultoi më e lehtë se ç’pritej.

Zikaltërit ishin me fat në minutën e 30-të, teksa morën avantazhin pas një autogoli me kokë të Gaich, gjatë zhvillimit të një këndorje. Brenda fraksionit, ekipi i Inzaghit do realizonte ehde dy herë tjera, fillimisht me një super-gol të Calhanoglu nga distanca dhe më pas me Dzeko.

Pjesa e dytë do niste aty ku mbaroi e para, Lautaro Martinez do thellonte shifrat. Festivali i golave nuk kishte përfunduar ende pasi Dzeko “tundi rrjetën” përsëri. Në limite pati kohë edhe për Martinez.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV