test

Meta thirrje qytetarëve/ Tirana me Belon do u përkasë të rinjve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka bërë një thirrje për qytetarët e Tiranës, teksa vendi ndodhet në fushatë elektorale.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Meta i kërkon qytetarëve të votojnë kandidatin e opozitës për kryeqytetin, Belind Këlliçin.

Ai deklaron se me Këlliçin, Tirana do u përkasë të rinjve dhe jo mafias së “Ndraghetës”

Rinia e Tiranës voton numrin 5, Belon, alternativën e vetme në këto zgjedhje për t’u dëgjuar dhe për t’u mbështetur, që ta ndërtojnë të ardhmen këtu në vendin e tyre.

Tirana me Belon do u përkasë të rinjve, jo ‘Ndraghetës’.”, shkruan Meta.

Kjo deklaratë e tij, vjen pasi CNA publikoi një letërporosi të Prokurorisë së Tiranës, e cila kërkonte informacion nga Prokuroria e Romës mbi dyshimet se bosët e inceneratorëve kishin bashkëpunim me organizatën mafioze italiane, “Ndragheta”.

Meta, thirrje qytetarëve/ Tirana me Belon do u përkasë të

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV