Ngjela “zbërthen” deklaratën e Escobar/ Ja mesazhi për Berishën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e fundit të të dërguarit të Posaçëm të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor, Gabriel Escobar, i cili ka theksuar se shqiptarët nuk duhet të shikojnë më nga e kaluara, por do  vetëmnga e ardhmja.

Ngjela në një intervistë për gazetaren Bruna Çifligu ka “zbërthyer” fjalën e Escobar duke pohuar se kjo deklaratë e tregon hapur që SHBA nuk do të bashkëpunojë kurrë me drejtuesin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berisha.

Ndër të tjera ai ka theksuar se Shqipëria ndodhet në momentet e korrupsionit dhe të gjitëh politikanët janë të trembur.

“Ajo e kaluara që thote Escobar do të thotë never se është non-grata. Se çdo të bëjnë shqiptarët do ta shikojmë. Këta e marrin këtë si ndërhyrje në punët e brendshme.

Broçkulla. Po je në NATO, sovraniteti është i kufizuar, për të shkuar nga të duash. Ky është veprimi i sllavit.

Jemi në momentin e korrupsionit. Këta janë të trembur se çfarë do të ndodhë më këta”, u shpreh Ngjela.

I pyetur nëse Berisha është i frikësuar nga shpallja non-grata e BE-së, Ngjela tha se nuk arrin dot ta kuptojë.

“Nga sjellja nuk kuptohet gjë, nuk e ka dhe aq të qetë. Duhet parë sjellja. Duhet kontrolluar sjellja. Janë ndërmarrje të dështuara”, tha ai. 

Të fundit

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru,...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Lajme të tjera

Web TV