Një penallti në “frymën” e fundit vulos sfidën, Brighton triumfon ndaj Manchester United

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Brighton-Manchester United, takim i prapambetur nga java e 28-të e Premier League, mbyllet me fitoren minimale 1-0 të “pulëbardhave”.

Takimi ishte shumë i luftuar nga të dyja skuadrat dhe si rrjedhojë edhe kartonët ishin me shumicë.

Megjithatë u desh minuta e 90+9’ që të realizohej goli i vetëm i kësaj përballjeje.

Pasi Luke Shaw preku topin me dorë, Brighton fitoi penallti, ekzekutimin e së cilës e mori përsipër Mac Allister, i cili e dërgoi topin në rrjetë.

Pas këtij takimi Brighton ngjitet në vend të gjashtë me 55 pikë, që është edhe zona e Europa League, teksa Manchester United qëndron në vend të katërt me 63 pikë.

Të fundit

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Lajme të tjera

Web TV