Ten Hag nuk e fsheh zhgënjimin pas humbjes ndaj Brighton: “Kjo është e papranueshme”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United pësoi një humbje dramatike përballë Brighton (1-0). “Djajtë e Kuq” patën disa mundësi të mira për të realizuar në pjesën e parë.

Ndërsa fraksioni i dytë i takimit ishte një dominim total i të zotëve të shtëpisë, të cilët u shpërblyen në minutat shtesë.

Gjithçka u vendos në fund nga një penallti që u shkaktua nga Luke Shaw dhe u shndërrua në gol nga Alexis Mac Allister (90+9′).

Në deklaratën e dhënë për shtypin britanik pas përfundimit të sfidës, Erik ten Hag u shfaq i zhgënjyer për disfatën ndaj skuadrës së De Zerbit.

“Mendoj që zhvilluam një ndeshje të mirë në pjesën e parë, pasi krijuam disa raste të mira me Martial dhe Fernandes. Por nuk ia dolëm të shënonim.

Më pas fundi ishte zhgënjyes, sepse ne ua falëm golin. Kjo nuk pranohet! Gjithçka ka të bëjë me përqendrimin e skuadrës. Ne e humbëm plotësisht në fundin e sfidës.

Prandaj e pësuam. Në qoftë se nuk fiton, atëherë nuk duhet të humbasësh, pasi çdo disfatë është një zhgënjim i madh”.

United aktualisht renditet në vendin e katërt me 63 pikë. Sfida e radhës për skuadrën e Ten Hag do të jetë në transfertë kundër West Haam.

Të fundit

Kërkesa të shumta nga të huajt për apartamente ditore/ A i rriti turizmi qiratë?

Çmimet e apartamenteve me qira kanë regjistruar rritje të konsiderueshme, sidomos gjatë vitit të kaluar. Referuar Indeksit të Çmimeve të...

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë, vetëm se je shpërqëndruar? Psikologët...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Lajme të tjera

Web TV