Regjisori i njohur “thumbon” shkodranët: Janë të varfër, por blejnë gjëra të shtrenjta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Regjisori i njohur Ilir Harxhi ka “thumbuar” shkodranët, duke thënë se janë të varfër, por blejnë gjëra të shtrenjta për të marrë vëmendje.

Ai u shpreh në një intervistë në “Euronews Albania” se në vitet ’95 shkodranët kishin ndërtuar vila me para të fituara nga kontrabanda e naftë.

“Në Shkodër njerëzit mund të jenë të varfër por ama marrin gjithmonë gjëra për t’u dukur. Mendoj se kjo është karakteristikë.

Në vitin ’95 po shkonim për herë të parë në Razëm, mirëpo po kalonim zonën e Koplikut dhe vinim re vila të pafundme të ndërtuara. Shoqëruesit e mi shkodranë më thanë se kanë bërë kontrabandë me naftën dhe këto fitime i konvertuan në vila”-tha Harxhi.

Të fundit

VIDEO/ Izraeli përmbyt me ujë deti kanalet e Hamasit

Ushtria izraelite po pompon ujin e detit me qëllim që ta kanalizojë atë në tunelet ku ndodhen terroristët e Hamasit nën Gaza. Izraeli ka ndërtuar pompa...

“A e urove Kiarën për shtatzëninë”? Olta Gixhari publikon mesazhet me moderatoren

Aktorja Olta Gixhari si duket pas përfundimit të Big Brother Vip ka hedhur pas krahëve mëritë me çiftin Kiara Tito & Luiz Ejlli. Aktorja Olta...

Mori nusen me karotrec, dhëndri lezhjan rrëfen arsyen që e shtyu drejt këtij vendimi

Emanueli dhe Rovena kanë rrëfyer në “Vizioni i i Pasdites” , historinë e dasmës së tyre, e cila tërhoqi vëmendjen e opinionit publik. Kemi parë...

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij viti janë regjistruar rreth 100...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Lajme të tjera

Web TV