test

Alban Skënderaj i uron Veliaj fitoren: Kam 15 vite që e njoh,kam besim tek ai

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtari Alban Skënderaj, si disa prej kolegëve të tij, ka dalë në mbështetje të Erion Veliajt për fushatën elektorale të ’14 Majit’.

Përmes një videomesazhi, Albani i uron Veliaj fitoren në zgjedhjet e 14 majit.

Ai thekson se puna në Tiranë flet vetë dhe shpreh bindjen se ai do të mundë të vendosë një gur shumë të rëndësishëm në shoqërinë tonë shqiptare.

“Unë tek Erioni kam besuar tek cilësitë e tij, edhe kur ai ishte shumë më i ri dhe nuk kishte as pushtet, as post, asgjë.

Kjo është për të qenë koherent dhe jam koherent me mendimet e idealet e mia dhe më bën përshtypje se në gjithë këto vite, nuk e kam parë kurrë t’i ulet ritmi.

Domethënë, 15 vjet, çdo ditë që unë e njoh është gjithmonë i njëjti, me të njëjtin fokus, me të njëjtën energji, me të njëjtin pasion dhe realisht ajo që më pëlqen më shumë tek Erioni është që është si në jetën e tij të përditshme, me miq, me shokët, si në punë, si në politikë, si në qasje me publikun i njëjti dhe mua më pëlqen shumë ky fakti që është imazhi i politikanit të ri.

Unë kam përshtypjen që puna në Tiranë flet vetë. Kush ka sy të shikojë, shikon dhe kush ka veshë të dëgjojë, dëgjon.

A ka probleme? Patjetër që ka, patjetër që mund të bëhet edhe më mirë, por unë por unë tek Erioni shikoj pikërisht këtë: vullnetin për t’u përmirësuar çdo ditë, nuk është kurrë i kënaqur dhe është kritiku më i madh i vetes, apo jo?! Unë Erionit i uroj çdo të mirë, si shok, si mik por edhe si një njeri që mund të vendosë një gur shumë të rëndësishëm në shoqërinë tonë shqiptare”, thekson Skënderaj.

Kujtojmë se javët e fundit, çuditërisht gjatë fushatës, shumë personazhe të njohur të ekranit, kanë dalë në mbështetje të kandidatit të Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliajt.

Bëhet fjalë për: Rita Ora, Capital T, Noizy, Elhaida Dani, Elvana Gjata, Çiljeta e shumë të tjerë.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV