Izrael/ Lëshohen mbi 60 raketa nga Rripi i Gazës, qytetarët vrapojnë për të shpëtuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sirenat e sulmit ajror u dëgjuan sot në Tel Aviv pas lëshimit të raketave nga Rripi i Gazës drejt Izraelit. Sipas një zyrtari të lartë izraelit të sigurisë, të paktën 60 raketa u lëshuan brenda 45 minutave nga territori palestinez.

Kjo vjen pas sulmeve ajrore izraelite që shkaktuan 16 viktima. Ushtria izraelite tha në një deklaratë sirenat e alarmit u dëgjuan në Sderot dhe Ashkelon, të cilat ndodhen pranë kufirit me Gazën.

Ndërkohë, më herët gjatë ditës së sotme një person mbeti i vrarë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur nga një sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës.

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV