Karamuço bën denoncimin TRONDITËS: Në disa rrugë po hidhen lëndë që po sjellin aksidente

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço përmes një postimi në “Facebook”, ka denoncuar një akt kriminal që po sjell viktima në vend.

Karamuço shkruan se prej 5 vitesh, në akse të ndryshme rrugësh po hidhen lëndë viskoze që kanë sjellë aksidente dhe viktima, por ky akt akoma s’është konfirmuar nga policia.

“Kam 5 vjet që dëgjoj për akte çnjerëzore ende të pakonfirmuara nga policia, por që vazhdojnë të shtojnë rradhët e dëshmitarëve dhe viktimave. Hedhja e vajit, naftës dhe lëndëve të tjera viskoze të padukshme në disa akse rrugore, po krijon aksidente, të vdekur dhe panik publik”, shkruan eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço.

Të fundit

Vendimi për dinarin, BE konfirmon ftesën për Kurtin dhe Vuçiçin: Në Bruksel më 27 shkurt

Bashkimi Evropian (BE) konfirmoi të mërkurën se i kishte thirrur Kosovën dhe Serbinë për një takim më 27 shkurt...

Kush ishte Afërdita Selimi, zëri i Radio Tirana që s’do të dëgjohet më nga shqiptarët

Zëri që ka shoqëruar shqiptarët për vite me radhë në Radio Tirana për çështjet sociale dhe ekonomike nuk do të dëgjohet më. Gazetarja e njohur...

Çfarë po ndodh? Ambasadori britanik prej orësh në SPAK, detajet e para

Ambasadori britanik Alastaier King Smith ndodhet prej dy orësh në SPAK, ku po zhvillon një takim me prokurorët. Paraprakisht mësohet se temë e takimit janë...

A është Shqipëria gati për t’u anëtarësuar në BE? ja si përgjigjet Rama

Duke folur për median, kryeministri Edi Rama është pyetur nëse Shqipëria është gati për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Kreu i ekzekutivit ka deklaruar se...

“Ju i dënoni, ne i lirojmë”/ Basha: “Amnistia Penale”, mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat ka deklaruar se Amnisti penale është një mesazh për drejtësinë. Ai tha se një...

Lajme të tjera

Web TV