Krimi i rëndë në Itali, flasin avokatët e Taulant Malajt: Nuk donte t’i merrte jetën…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokatët e Taulant Malajt, i arrestuar për vrasjen e vajzës dhe italianit me të cilin pretendon se e tradhtonte gruaja, kanë reaguar në lidhje me deklaratat e bashkëshortes së autorit.

Ajo tha se ai kishte si qëllim edhe vrasjen e djalit të tij 5 vjeçar. Referuar pamjeve të kamerave të vendosura në shtëpi, avokatët thonë se nuk ka dashur të vrasë djalin pasi ky i fundit nuk u fsheh pas divanit, siç shkruajnë mediat.

“Ai gradualisht po ndërgjegjësohet për tragjedinë që ka ndodhur. Ka shprehur dhimbje për vajzën që e vrau aksidentalisht pasi ajo kërkoi të mbronte nënën. Shpesh herë ka pasur gjendje shoku dhe disa herë e ka ndërprerë dëshminë para hetuesve“, thanë më tej avokatët duke shprehur shqetësim për gjendjen e klientit.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 6 maj kur 45-vjecari shqiptar Taulant Malaj, pasi u kthye në shtëpi kreu një masakër duke vrarë një shtetas italian, vajzën e tij si dhe plagosi bashkëshorten.

Taulant Malaj nga Selenica e Vlorës, para dhe pasi i ka qëlluar me thikë, i ka filmuar viktimat dhe videon ia ka dërguar miqve të tij.

Këtë video ua kishte dërguar njerëzve të afërt për t’i treguar krimin horror, por edhe për të justifikuar veprimin e tij.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV