“Medvedev të mos pijë shumë vodka”, ministri Kuleba flet për kërcënimet ruse për…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba ka komentuar deklaratën e pak ditëve më parë të ish-presidentit rus Dmitry Medvedev, i cili bënte thirrrje për eleminimin fizik të presidentit ukrainas Volodomyr Zelensky.

Ai tha gjatë një interviste për medien gjermane, “Bild” se “Medvedev duhet të pijë më pak vodka para se të bëjë postime në rrjetet sociale.”

“Medvedev duhet të pijë më pak vodka përpara se të shkruajë në Telegram”, tha Kuleba.

“Medvedev, i cili tani është nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Ruse, ka një rol të caktuar në natyrën e komunikimeve strategjike të Rusisë”, shtoi ai.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV