Rama e mbyll fushatën në Shkodër e Durrës! PD dhe koalicioni ‘BF’ e mbyll në kryeqytet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fushata elektorale për zgjedhjet e 14 majit pritet të mbyllet sot, ndërsa të dielën qytetarët do u drejtohen kutive të votimit.

Sa i përket agjendës Edi Rama ka vendosur të mbajë takimet e fundit në Shkodër dhe Durrës.

Në Shkodër takimi përmbyllës do të mbahet rreth orës 16.30, ndërsa në Durrës në orën 19.00, qytet i cili do të përmbyllë edhe fushatën e selisë rozë. Ndërsa dje fushata e PS-së u mbyll në Tiranë.

Ndërkaq Partua Demokratike e drejtuar nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj dhe koalicioni “Bashkë Fitojmë” në drejtimin e Sali Berishës dhe Ilir Metës kanë parashikuar takime në kryeqytet, ku të dy forcat e djathta kanë vendosur që fushatën ta përmbyllin në takime me mbështetësit në Tiranë, aty ku pritet të jetë dhe përballje më e fortë të dielën.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV