UEFA përditëson renditjen e ekipeve më të mira

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kemi lënë pas ditën e djeshme ndeshjet e para gjysmëfinale të Champions League, Europa League dhe Conference League, UEFA ka përditësuar renditjen e ekipeve më të mira.

Këtë renditje e kryeson Manchester City, në ndjekje nga Bayern Munchen dhe Chelsea që është i treti. Për sa i përket ekipeve italiane, në top 20-shen e ekipeve më të mira janë vetëm katër skuadra të Serie A.

Në këtë listë bëjnë pjesë vetëm Juventus që renditet në vendin e 8-të, Roma në vendin e 10-të, Interi një vend më sipër verdhekuqve dhe kamionët e Napolit në vendin e 19-të.

Të fundit

Humbi babain në moshën 15-vjeçare, gazetari kujton përjetimin e dhimbshëm

Ndikimi i një mësuesi nuk shtrihet vetëm përgjatë viteve të shkollës, por edhe përtej tyre. Gazetari Osman Stafa i...

Liverpool mposht Wolvesin në sfidën përmbyllëse të kampiontit, Klopp përcillet si hero

Jurgen Klopp mbylli eksperiencën e tij 8-vjeçare në krye të Liverpool-it këtë të dielë. Skuadra e trajnerit gjerman e mbylli sezonin e Premier League me...

Nga bashkëpunëtori i krimit te ëngjëlli mbrojtës

Nga Ilir Yzeiri Aksioni i fundit i SPAK-ut i realizuar nga Policia e Shtetit, forcat Renea dhe shërbime të tjera të specializuara që goditën disa...

“Game Over” për Arsenalin, “Topçinjtë” bëjnë detyrën ndaj Evertonit por nuk mjafton

Ndërsa Arsenal edhe këtë sezon i shkoi shumë pranë fitore së titullit, por nuk ia doli, kjo edhe për shkak të triumfit të City-t...

Manchester City mposht West Hamin dhe shpallet kampion për të 10-tën herë në histori

Manchester City fiton titullin e dhjetë kampion të Premier League si dhe të katërtin radhazi, duke shkruar historinë e elitës së futbollit anglez, pasi...

Lajme të tjera

Web TV