Milan merr goditjen e radhës dhe mposhtet nga Spezia, vështirësohet objektivi “Champions”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga një humbje 2-0 në derbi, në një tjetër disfatë me të njëjtin rezultat, këtë herë në transfertë ndaj Spezias në kampionat. Milani zhgënjen sërish dhe këtë herë në kampionat, duke komplikuar totalisht rrugëtimin për një vend në zonën Champions.

Ndonëse me shumë mungesa, disa për shkak dëmtimesh dhe të tjera për zgjedhje teknike të Piolit, kuqezinjtë ishin të dënuar të merrnin tre pikët në transfertën ligure, për të mbajtur hapin e skuadrave të tjera që luftojnë për një vend në zonën Champions.

Megjithatë përballë gjetën një Spezia shumë të vendosur për të kërkuar pikët që i duhen për mbijetesën, e cila shënoi dy herë në 15 minutat e fundit të takimit dhe ia doli të triumfojë me shifrat 2-0.

Kur kanë mbetur edhe tre javë nga fundi, Milani qëndron në vendin e 5-të me 61 pikë, dy më pak se Interi i vendit të katërt, por kuqezinjtë mund të barazohen me pikë nga Roma, nëse këta të fundit do t’ia dalin të marrin maksimumin ndaj Bolognës të dielën.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV