‘KQZ të kërkojë falje për problemet teknike’/PS thirrje qytetarëve: Rikthehuni dhe votoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Socialiste iu ka bërë thirrje qytetarëve që hasën probleme në nisje të procesit të votimit, që të rikthehen pranë qendrave të votimit dhe të shprehin vullnetin e tyre.

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PS, Bora Muzhaqi, kërkoi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që t’iu kërkojë ndjesë qytetarëve që nuk mundën të votonin për shkak të problemeve teknike.

“Partia Socialiste i lutet të gjithë atyre që nuk votuan në orët e para të mëngjesit q ëtë kthehen në qendrat e votimit. Gjithkush që voton sot jep një kontribut edhe për të gjithë ata që janë larg. Prandaj thirrja jonë është votoni! Votoni”, deklaron Bora Muzhaqi.

Nga ana tjetër, KQZ bëri me dije se përqindja e votuesve deri në orën 13:00 është 28.2%, një shifër relativisht e ulët, kjo krahasuar dhe me vendoret e 2019-ës.

Të fundit

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Lajme të tjera

Web TV