Berisha braktiset nga militanti më i flaktë: Ik shporru me gjithë PD-në! Jep dorëheqjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ndër militantët më të flaktë të Berishës i cili ka marrë edhe një lloj famoziteti në rrjete sociale pikërisht për “shpërthimet” e tij, duket se nuk e ka pritur mirë rezultatin e zgjedhjeve. Por, ndryshe nga retorika e “prijësve” të tij në bindje politike, Ilir Vrenozi nuk bën fajtor Ramën për humbjet, përkundrazi ai ka reaguar ashpër ndaj ish kryeministrit Sali Berisha.

Militanti i Berishës ndër të tjera u shpreh se justifikimi nga dyshja Berisha-Meta është shterpë dhe pa sens, pasi që nuk është faji i Ramës për fitoren e PS-së po të ndarjes në 100 kampe të Partisë Demokratike.

“Ky qe një përdhunim që iu bë demokratëve. Të shkrimet PD e djathta ça m*ti është të japin të gjithë dorëheqje. Që nga ky e nga Alibasha. E poshtëruan demokratët, kanë që në 2013 morën malet. Mos dilni aty që të thoni që i vodhi Rama. Do i vjedhë mo, bravo i qoftë. Se mbron dot votën? Ik pirdhu. Na keni përdhunuar. Ç’do ti me kundërshtarin mo, do të vjedhë mund të bëjë ç’të dojë. E shkatërroi Luli opozitën me shokë, normal atë detyrë ka kundërshtari. Tani ti thua pse na mundi kundërshtari. Thirrini mendjes ju, se ka fajin Rama. Jemi ndarë në 100 vende si shtriga. Janë gjynah demokratët e shkretë. Juve kur vini, vini në protestë me makina luksi ndërkohë që ne jemi kaps. Rama na *** në mënyrën më korrekte.”- tha Vrenozi.

Të fundit

Arsenali luan “tenis” ndaj Sheff. United, “Topçinjtë” nuk i ndahen Cityt dhe Liverpulit

Arsenali ruan hapin e Liverpoolit dhe Manchester City-t në krye të Premier League-s. “Topçinjtë” e Londrës shkatërruan 0-6 vendin...

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në këto zgjedhje, do të kthehet. Ai...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Lajme të tjera

Web TV