Fieri nuk zhgënjen/ “BF” dhe PD nuk arrijnë dot të “thyejnë” Subashin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Vijon numërimi i votave në bashkinë e Fierit. Sipas të dhënave të KQZ, në 110 QV nga 224 në total, kanididati i PS Armando Subashi kryeson bindshëm me 17.428 mijë vota.

Edvar Kodheli i “Bashkë Fitojmë” 4848 vota dhe Eriselda Çelaj nga PD 2837 vota. Shifrat flasin për një rezultat të thellë të Subashit kundrejt dy rivalëve të tij.

Sakaq është mbyllur numërimi në disa prej bashkive të vendit. Me interes priten bashkitë e mëdha të vendit, ku deri tani Erion Veliaj kryeson në Tiranë, Benet Beci në Shkodër dhe Emirjana Sako në Durrës.

Të fundit

VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës...

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët e qyteteve më në zë...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajme të tjera

Web TV