test

“Ka kohë të qetësohet”/ Pas fitores në Kolonjë Erion Isai thumbon kundërshtarin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Erion Isai ka fituar mandatin e dytë për të drejtuar Bashkinë e Kolonjës. Nga numërimi i të gjitha kutive të votimit Isai është shpallur fitues si më poshtë:

Erion Isai PS 3873

Ethem Lumani BF 2150

Pas shpalljes së këtij rezultati, Isai nuk e ka fshehur kënaqësinë, teksa tha se katër vitet e ardhshme do ti dedikohen ekonomisë dhe mirëqenies së kolonjarëve.

“Ishte brenda pritshmërive që ne kishim për rezultatin, është më i larti që ka marrë një kandidat për bashkisë e Kolonjës. Gara ishte e qetë, Etemi nuk ishte i qetë, tani ka kohën që të qetësohet. Ekonomia është prioriteti ynë në këto 4 vitet e ardhshme”, tha Isai pas fitores.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV