Nuk e ndajmë Shqipërinë me ngjyra/Peleshi reagon pas fitores së kandidatit të PS në Korçë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, në një prononcim për mediat falënderoi qytetarët e Korçës për fitoren e kandidatit të Partisë Socialiste, Sotiraq Filo në Bashkinë e Korçës.

Peleshi tha se me këtë rezultat ka fituar e gjithë Korça, teksa shtoi se PS ka ende punë për të bërë në Korçë dhe se programi i tyre është i duhuri.

“Jemi shquar si tren për qytetarinë, falënderoj numëruesit po ashtu. Kjo fitore nuk është triumf i tanëve kundër të atyre, por si fitore e të gjithëve.

Së pari ka fituar Korça. Në shkollat tona do luajnë fëmijët e demokratëve dhe socialistëve. Nuk e ndajmë Shqipërinë me ngjyra.

Të gjithë urojnë me Korçën dhe ne kemi vënë bast me historinë për të ndërtuar një shembull të shkëlqyer. Jemi gjenerata moderne dhe duhet ta bëjmë Korçën frymëzim’, u shpreh Peleshi.

Të fundit

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Lajme të tjera

Web TV