PS fiton bindshëm Dropullin/ Dhimitraq Toli rikonfirmohet për një tjetër mandat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Socialiste ka fituar bashkinë e radhës nga votat e numëruara deri më tani. Në orët e para të mëngjesit, ka përfunduar numërimi edhe në bashkinë e Dropullit.

Kandidati socialist Dhimitraq Toli ka fituar me një rezultat prej 3709 votash me 81.25% në total.

Ndërkohë nga ana tjetër, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Thanas Meka ka marrë 679 vota përkundrejt 177 votave të kandidatit të Nisma “Thurje”.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV