Të shtënat me armë në Tiranë, polici vetëplagoset brenda Benzit (Detajet)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të shtëna me armë zjarri raportohen pasditen e kësaj të hëne në Tiranë, pranë shkollës “Eqerem Çabej”. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Qendrës Spitalore “Nënë Tereza” dhe rrethanat e saj nuk dihen ende.

Shërbimet e Policisë së Tiranës kanë shkuar në vendngjarje. Madje i pranishëm atje është dhe vetë kryepolici i Tiranës, Tonin Vocaj. Siç shihet, ngjarja ka ndodhur brenda një makine të parkuar në parkimin e Pediatrisë.

Në këtë mjet Mercedes Benz, një punonjës i Policisë së Burgjeve është vetëplagosur me armë zjarri, dyshohet arma e shërbimit. Nuk dihet nëse arma ka bërë qitje të pavullnetëshme apo polici ka qëlluar veten.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.05.2023, rreth orës 18:10, te spitali “Nënë Tereza”, te parkimi i urgjencës së pediatrisë, shtetasi Sh. H., 47 vjeç, (punonjës Policie në sistemin e burgjeve) dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit që mbante me vete.

47-vjeçari ndodhet në Spitalin e Traumës ku po merr ndihmën mjekësore. Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV