PAMJE të frikshme! Një peshkaqen gjigant sulmon anijen e një peshkatari (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një peshkatar ka filmuar momentin e frikshëm, kur varka e tij u sulmua nga një peshkaqen.

Scott Haraguchi po lundronte me një anije kajaku dhe po peshkonte në det të hapur në Windward Oahu, Hawaii. Aksidentalisht ai kishte lënë të ndezur kamerën e tij GoPro. Ai nuk e dinte se kamera e tij do filmonte momentin kur peshkaqeni e sulmoi atë.

Në video shihet se peshkaqeni i madh i cili del nga uji, hidhet mbi anijen.

Haraguchi gjithashtu dëgjohet duke bërtitur për ndihmë, pasi përjetoi një gjendje paniku kur u përball me peshkaqenin. Fatmirësisht, ai arriti ta largonte peshkaqenin duke e goditur me këmbë në kokë.

Një peshkaqen tigër mund të arrijë mbi pesë metra në gjatësi. Incidenti vjen pasi një tjetër burrë thuhet se u sulmua dhe u vra nga një peshkaqen teksa lundronte e në brigjet e Australisë Jugore.

Të fundit

Çifti i njohur i showbiz-it i japin fund beqarisë këtë javë, ja detajet

Çifti i njohur i këngëtarëve Venera Lumani dhe Lind Islami, janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku ndajnë me...

Sa i sigurt është sushi që hamë?

Ngrënia e sushit - nëse peshku është i cilësisë së shkëlqyer - nuk është në vetvete një aktivitet i rrezikshëm. Por si të gjitha ushqimet e...

Shqiptarët me paga të ulëta por orë të zgjatura pune

Sipas raportit të fundit të INSTAT-it, shqiptarët kanë pagat më të ulëta, por punojnë me orët më të zgjatura në Europë e rajon. Një i...

Ndoshta nuk e besoni por kafe me gjalpë është mënyra më e mirë për të humbur në peshë!

Tashmë është përhapur masivisht një mënyrë e re e konsumimit të kafesë në SHBA dhe mund të konsiderohet si më e çuditshmja. E kemi...

Kërkoi 200 mijë dollarë dëmshpërblim, kush e nxorri videon erotike të Inis Gjonit?

Publikimi i video-skandaleve ka patur gjithmonë një interes të gjerë publik në të gjithë botën. Për më tepër kur bëhet fjalë për personazh publik. Duke...

Lajme të tjera

Web TV