“Hakmarrja” e Calhanoglu: “Vuajta shumë verën e kaluar, tani nuk dua polemika”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hakan Calhanoglu do të rikthehet në Stambollin e tij si finalist i Ligës së Kampionëve, teksa pas sfidës me Milanin, nuk e fsheh lumturinë.

Fantazisti turk u bë objekt talljeje vitin e kaluar nga futbollistët e Milanit, megjithatë zgjodhi të flasë në fushë dhe pas haarrjes, preferoi të ulë tonet dhe shmangë polemikat.

“Verën e kaluar vuajta shumë dhe ju e dini, por nuk dua të ndez sërish zjarrin. Fusha foli dhe tani jemi në finalen e Stambollit, në shtëpinë time. Duhet edhe një sforco e fundit për një arritje historike”, tha turku.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV