A duhet të rikandidojë Basha për kreun e PD?/ Si përgjigjet Alibeaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i zgjedhur i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi, ka mbledhur sot kryesinë e kësaj partie, ku të pranishëm ishin disa deputetë.

I pyetur nëse duhet të rikandidojë Lulzim Basha për të qenë sërish në krye të PD-së, Alibeaj tha se çdo kush e ka këtë të drejtë.

Mes të tjerash ai nënvizoi: Është e rëndësishme që të ketë një PD që nuk varet nga emrat se kush janë, por nga rregullat. Çdo kush ka të drejtë të kandidojë.

Të fundit

Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në...

Të rinjtë që kërkojnë pune në rritje, kalojnë nivelet e para pandemisë

Numri i të rinjve që iu drejtuan zyrave të punës erdhi në rritje në tremujorin e dytë të vitit. Të dhënat nga burime administrative, tregojnë...

Në burg prej 12 Majit/ Caktohet data e seancës së parë të gjyqit ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme ka caktuar datën e seancës së parë të gjyqit ndaj kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gjyqi do të jetë më...

Mbi 1 mln turistë në shtator/ Rama: S’korrespondojnë me të ardhurat që deklarojnë hotelet

Gjatë muajit shator vendin e kanë vizituar mbi 1 milionë turistë, ndërsa synohet që deri në fund të vitit shifra të arrijë 10 milionë. Gjatë...

Ky zakon në dush ka efekte befasuese në tru: Për çfarë bëhet fjalë

A keni dëgjuar për përfitimet pozitive që dushi me ujë të ftohtë sjell në trupin dhe mendjen tuaj? Përveç nxitjes së qarkullimit të gjakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV