Sulmi në Kremlin, Moska: Mund të jetë organizuar nga shërbimet e inteligjencës së Kievit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmi me dron në Kremlin në fillim të këtij muaji ka të ngjarë të ishte orkestruar nga një prej divizioneve speciale ushtarake ose të inteligjencës të Ukrainës.

New York Times e raporton duke cituar burime të inteligjencës amerikane, sipas të cilave nuk është e qartë se cili divizion e kreu sulmin dhe nëse presidenti Volodymyr Zelensky ishte në dijeni të tij.

Përfundimi është arritur në bazë të disa komunikimeve të përgjuara.

Të fundit

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe...

Tha “Bismilah” para se të hante copën e derrit, 2 vjet burg për yllin e Tik Tok-ut

Një grua në Indonezi është burgosur për dy vjet pasi tha një lutje islame para se të hante mish derri, moment që e publikoi...

Messi flet mbi largimin nga PSG: “I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”

Lionel Messi u largua këtë merkato nga Paris Saint-Germain me destinacion Amerikën aty ku tashmë aktivizohet me skuadrën e Inter Miamit. Historia e sulmuesit...

Republikanët kundërshtojnë paketën e ndihmës prej 24 miliardë dollarësh për Ukrainën

Gjatë vizitës së tij në Shtëpinë e Bardhë, Zelensky takoi kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve, Kevin McCarthy. McCarthy është kreu i Dhomës së Përfaqësuesve të...

Për sa miq kemi vërtet nevojë që të jetojmë mirë?

"Roli i një miku është të jetë pranë teje kur je në gabim, sepse çdokush do të jetë pranë teje kur ti ke të...

Lajme të tjera

Web TV