Çmenduri/ Bylis ndal në barazim Tiranën, Partizani merr frenat e Superiores

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Elita e futbollit shqiptar ka dhuruar spektakël në javën e parafundit, teksa Partizani i ka rrëmbyer vendin e parë Tiranës. Tirana nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 në Rrogozhinë ndaj Bylisit.

Bardheblutë zhbllokuan takimin në minutën e 22-të, falë një kundërsulmi vrasës të finalizuar me sukses nga Hila.

Ballshiotët reaguan menjëherë, duke u kundërpërgjigjur me golin e barazimit. Përgjoni bëri një gabim fatal me një top të kthyer keq mbrapa, ndërsa Danladi realizoi një gol fantastik.

Episodi më i rëndësishëm i sfidës i takon minutës së 74-të, kur pas një ndërhyrje të Behiratches ndaj Kaçorrit, arbitri akordoi penallti për skuadrën nga Ballshi dhe u deshën disa minuta për konfirmimin nga VAR. Nga pika e bardhë u tregua i saktë Adili. Skuadra e Shensoit u mbrojt mjaft mirë deri në fund dhe pavarësisht rasteve dhe 10 minutave shtesë, rezultati mbeti 2-2.

Skuadra e Shehit renditet në vendin e dytë dhe mbyll kampionatin ndaj Erzenit në transfertë, me shpresat te ndonjë dështim të rivalëve të qytetit.

Sa i përket takimit të “Elbasan Arenas” mes Kastriotit dhe Partizanit, të parët shënuan krutanët me Grecën, por përmbysja erdhi shumë shpejt me golat e Rrapajt e Da Silvës që në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë shënuan edhe Murataj me Sotën.

lg.php.gif

Të fundit

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin....

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Shkrirja e ASA-s/ Ankohet Gjinushi: Paguhem 300 mijë lekë të vjetra në muaj

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka deklaruar se në këtë institucion nuk merr rroga. I ftuar në studion e Panorama TV, Gjinushi...

Lirimi i Tahirit/ Reagon Rama: Duhet të ketë drejtësi të barabartë për të gjithë

Një reagim për lirimin nga qelia të ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ardhur edhe nga kryeministri Edi Rama. Në takimin falenderues që po...

Lajme të tjera

Web TV