E FUNDIT/ Lirohen nga burgu “spiunët” e Gramshit, dy rusët dhe ukrainasi fitojnë lirinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë liruar ditën e sotme nga burg shtetasit rusë dhe një ukrainas, të cilët akuzoheshin si spiunë, pasi sulmuan qendrën e armëve në Gramsh.

Mësohet se vendimi për lirimin e Svetlana Timofevaa dhe Mikhail Zorin, si dhe ukrainasit Fedir Alpatovështë marrë nga gjykata e Elbasanit, me arsyetimin se ka kaluar afati për mbajtjen e tyre në qeli.

Burimet e gazetares Anila Hoxha, bënë me dije se Timofeva dhe Alpatov do të qëndrojnë nën masën detyrim paraqitje dhe Zorin arrest shtëpiak.

Kjo masë do të jetë në fuqi deri në mbyllje të hetimeve deklaroi një burim i gazetares Hoxha.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV