Po ju e gjeni veten? 3 shenjat e horoskopit që preferojnë më shumë të jenë single

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për disa shenja të horoskopit, të qenit beqar është krejtësisht një zgjedhje – ata e preferojnë këtë gjë.

Një analizë e thellë në grafikun tuaj të lindjes astrologjike mund të zbulojë një kuptim më të thellë të nevojave tuaja dhe pse mund të jeni një nga shenjat e zodiakut që ka më shumë gjasa të qëndroni single.

Shenja juaj e Venusit, për shembull, ju tregon të gjitha gjërat romantike, duke përfshirë edhe gjuhët tuaja të dashurisë.

Nëse Afërdita është e vendosur në Ujorin introvert në grafikun tuaj të lindjes, mund të preferoni më shumë miqësitë sesa marrëdhëniet romantike.

Standardet e askujt nuk janë aq të larta sa ato të Virgjëreshës: Është deri në përsosmëri. Shenja e tokës që ka të bëjë vetëm me vetë-kujdesin, kështu që bëjnë gjithçka që munden për të mbrojtur energjinë e tyre, edhe nëse kjo do të thotë të heqin dorë nga një marrëdhënie.

“Virgjëreshat janë tejet single sepse kanë frikë se mos humbasin identitetin e tyre në një partneritet”, thotë Desiree Roby Antila, astrologe dhe autore e Sun Signs in Love për Bustle. “Në zemrën e tyre, ata preferojnë të jenë vetëm sesa me partnerin e gabuar.”

Shenja e Shigjetarit mërzitet shumë lehtë. Ata duan të evoluojnë vazhdimisht, gjë që nuk është gjithmonë e përshtatshme kur janë në një marrëdhënie.

Plus, ideja e ndonjë gjëje serioze largon një shenjë zjarri argëtuese si Shigjetari kështu që ata do të preferojnë të jenë të pavarur sesa të marrin përgjegjësinë e një marrëdhënieje.

“Shigjetari është shpirti i lirë, duke parë përgjithmonë drejt horizontit të gjerë”, shpjegon Antila. “Të mbahen në një vend për një kohë shumë të gjatë bie ndesh me filozofinë e tyre për të jetuar jetën, e cila kërkon që ata të gjejnë një partner që u jep lirinë për të zgjeruar horizontet e tyre.”

Lexo edhe :  Kujt duhet t'i besoni?/ Astrologët zbulojnë shenjat më të sinqerta të zodiakut

Pavarësia e Ujorit është jashtëzakonisht e vlefshme për ta. Ata janë të kënaqur duke i bërë gjërat vetëm dhe preferojnë një jetë që nuk varet nga pritshmëritë e një marrëdhënieje. Ujorët priren të vënë në dyshim dhe të sfidojnë status quo-në, përfshirë edhe kur bëhet fjalë për dashurinë.

“Ujori ka qejf të bëjë çfarëdo që ata e shohin të arsyeshme pa pasur nevojë realisht për një marrëdhënie konvencionale deri në fund të ditëve të tyre”, shpjegon Antila. “Me Uranin e çmendur si sundimtarin e tyre, ata janë të vështirë të parashikohen dhe akoma më vështirë të mbyllen. Elementi i tyre i ajrit kërkon gjithashtu dikë inteligjent dhe me presion të ulët.”

Të fundit

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV