Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet në vendin e dytë, me 69 pikë të grumbulluara në 37 ndeshje. Atalanta e vendit të pestë ka 61 pikë.

Pas vetëm 30 sekondash lojë, Martinez nxorri një me një top shumë të bukur Lukakun para porte, me belgun që dribloi dhe portierin për të shënuar.

Zikaltërit realizuan golin e dytë në minutën e 3-të me Barella. Miqtë bergamaskët u rifutën në lojë në minutën e 36-të me Pasalic, por vetëm përkohësisht pasi Martinez mbylli llogaritë e takimit në të 77-tën. Në limite, goli i Muriel shërbeu për statistikë.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV