Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit falë barazimit 1-1 në fushën e Strasburgut. Rezultat ky që, në fakt, i vlejti edhe skuadrës vendëse, së cilës i mjaftonte një pikë për të siguruar qëndrimin në Ligue 1.

Lionel Messi zhbllokon sfidën mes Strasburgut dhe PSG-së në kuadër të javës së parafundit të Ligue 1.

Në minutë ne 59-të, Kylian Mbappe, pasi mori një pasim të gjatë nga mesfusha, shërbeu për Messin në qendër të zonës, me argjentinasin që nuk e fali mundësinë që iu dha, 0-1.

Kundërpërgjigjja e Strasburgut nuk vonoi shumë. Në minutën e 79-të Gameiro barazoi rezultatin në 1-1.

Ky rezultat gëzoi të dyja skuadrat, Parisin që siguroi matematikisht titullin dhe Strasburgun që shmangu rënien.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV