VIDEO/ Real Madrid triumfon në “Sanchez Pijuan” ndaj Sevilla, Rodrygo udhëheq Los Blancos

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi brazilian Rodrygo kthen Realin e Madidit në vendin e dytë në La Liga, duke i bërë presion Atleticos, që luan këtë të diel ndaj Real Sociedadit.

Falë dygolëshit të tij, “Los Blancos” triumfuan 1-2 me përmbysje në fushë ne Sevilllas, me skuadrën andaluziane tashmë të fokusuar te finalja e Europa League-s, ku do të ketë përballë Romën (të mërkurën).

Në “Sanchez Pizjuan” takim u zhbllokua që në minutën e tretë nga Rafa Mir, i cili nuk i dha asnjë mundësi reagimi portierit Courtois me një goditje të befasishme brenda zonës, me topin që përfundoi aty ku bashkohet traversa me pingulen.

Pa u mbyllur gjysmë ore lojë, doli në skenë Rodrygo me ekzekutimi ne saktë të një goditjeje të dënimi, duke e lënë të palëvizur portierin Bono.

Në të 69-tën, Rodrygo “vallëzon” mes mbrojtësve të Sevillas dhe shënon golin që përmbysi rezultatin në 1-2.

Asgjë nuk ndryshoi në minutat e mbetura (Acuna i Sevillas u ndëshkua me karton të kuq), edhe pse të dyja skuadrat zhvilluan një lojë të hapur dhe patën mundësi për të realizuar gola të tjerë.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV