test

Zgjedhjet e 14 majit/ Celibashi nxjerr statistikat: Ja sa ishte pjesëmarrja e qytetarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka publikuar disa statistika nga rezultatet paraprake të zgjedhjeve vendore të 14 majit, të cilat u mbajtë në 61 Bashki të vendit.

Përmes një postimi në facebook, Celibashi bën me dije se në këto zgjedhje votuan 1.395.360 qytetarë shqiptarë nga 3.650.658 zgjedhës në total. Pra pjesëmarrja në zgjedhje ishte 38.22 %.

Statistika nga rezultatet paraprake të KQZ Shqipëri:

-5213 QV

-3.650.658 zgjedhës në total

-1.395.360 votues në total

-38.22 % pjesëmarrja në zgjedhje

Të fundit

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë....

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Dumani e Kraja hetojnë Metën dhe Berishën/ I dërguari i Blinken shkon në SPAK

Koordinatori për Anti-Korrupsionin Global Richard Nephew ishte sot në godinën e SPAK për të parë nga afër në veprim institucionet gjyqësore shqiptare, mes tyre dhe atë...

Lajme të tjera

Web TV