Burri i propozon partneres përpara qendrës së votimit: Vendos kryqin te fleta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Turqi është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale dhe në qendrën e votimit në kryeqytetin Ankara ka ndodhurnjë propozim i pazakontë.

Mehmet Emin Özbey, para qendrës së votimit në një shkollë lokale, i propozoi vajzës Gizem Essin duke i treguar asaj një fletë votimi të improvizuar me një foto të tyre së bashku dhe duke e pyetur nëse e pranonte propozimin për martesë.

Vajza dukshëm e habitur, por edhe e gëzuar pa masë, i ka vënë fletës një vulë me shenjën “po” me një foto të përbashkët dhe më pas e ka futur në “kutinë e votimit”.

Pas kësaj, Ozbey u gjunjëzua dhe i dhuroi vajzës një unazë, e cila u shoqërua me duartrokitje dhe i uroi lumturi në jetën e ardhshme.

Në një prononcim për gazetarët, vajza u shpreh e surprizuar dhe se nuk e priste një propozim të tillë.

Të fundit

Laert Haxhiu donte të eliminonte prokuroret, reagon Taulant Balla: Qeni që leh, s’të ha!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka folur pas takimit në KLP, ku u diskutua për mbrojtjen e prokurorëve, pas...

Datat e rëndësishme që duhet të mbash shënim në tetor

Tetori erdhi, edhe pse temperaturat e vjeshtës sikur s’e kanë me qejf. Edhe ky muaj sjell surpriza të reja, në ditë të veçanta. Këto janë ngjarjet...

Me grua dhe dashnore, babai i Laert Haxhiut: Vajzat e reja duan djem me emër

Babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi djalin e tij, pas dëshmive të...

Transfertat kombëtare në Euro, në rritje të fortë për këtë vit

Transfertat e brendshme bankare në monedhën Euro janë në rritje të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tetë muajt...

Viti akademik nis me probleme/ Berisha: Qiratë dhe çmimet po e bëjnë një mollë të ndaluar

Ish-kryeministri Sali Berisha renditi problemet me të cilat përballen studentët dhe pedagogët në këtë nisje të vitit të ri akademik. "Dita e parë e hapjes...

Lajme të tjera

Web TV