Edhe Karim Benzema drejt Arabisë Saudite, vjen oferta e çmendur për francezin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Karim Benzema mund të jetë ylli i radhës që udhëton drejt Arabisë Saudite. Francezi është pjesë e Real Madrid prej 14-vitesh dhe tashmë në moshën 35-vjeçare mund të eksperimentojë një aventurë të re, aq më tepër kur bëhet fjalë për shumë para.

Është e përditshmja spanjolle AS, e cila flet se në adresë të Benzema ka mbërritur një ofertë prej 400 milionë euro për dy vite nga Arabia ndërsa nuk zbulohet klubi që pretendon shërbimet e sulmuesit të Los Blancos. Nëse kjo ofertë do të pranohej nga Benzema atëherë kjo shumë parash do të barazonte pagën e Cristiano Ronaldos, i cili përfiton 200 milionë në sezon nga Al-Nassr.

Oferta për Benzema në fakt nuk është e rastësishme pasi Arabia Saudite kërkon ta shndërrojë francezin në një ambasador për Kupën e Botës të vitit 2030. Aktualisht, Arabia Saudite është në garë për të fituar organizimin e Kupës së Botës së bashku me Turqinë dhe Greqinë ndërsa nënshkrimi i Cristiano Ronaldos ishte vetëm hapi i parë drejt rrugës për të fituar të drejtën e organizimit.

Tashmë, mbetet për t’u parë nëse Benzema do ta marrë në konsideratë këtë ofertë bujare nga Arabia dhe do të përshëndetet me Realin pas 14-vitesh bashkëpunim.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV