Fëmijët vrapojnë të tmerruar, Kievi sërish nën bombardim edhe pse janë rikthyer civilët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rusia ka rinisur sulmet nga ajri mbi Kiev, duke mos kursyer as qytetarët, të cilët janë rikthyer në kryeqytetin ukrainas.

Në një video të publikuar në media, shihen disa fëmijë të mitur të cilët vrapojnë tmerruar, teksa raketat ruse vërshojnë mbi ta.

Ukraina rrëzoi 11 raketa lundrimi dhe balistike të lëshuara në sulmin e dytë të së hënës në Kiev. Sulmet e rënda ajrore, rreth gjashtë orë më parë, kishin shënjestruar kryeqytetin dhe shkaktuan një zjarr në portin e Odesës në Detin e Zi.

Rusia ka rritur frekuencën e sulmeve ajrore ndërsa Ukraina përgatitet të nisë një kundërofensivë.

Stacionet e metrosë së Kievit, duke përfshirë stacionin qendror, Tetatralna, ishin të mbushura me njerëz të strehuar edhe pse shumë banorë e injoruan alarmin e sulmit ajror derisa dëgjuan shpërthime të forta në qendër të qytetit.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV