Paralajmërimi për protesta/ Deputeti tregon ‘zgjidhjen’ , çfarë duhej të bënte opozita

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS.

Në një intervistë televizive, ai theksoi se opozita duhet të shpaloste programin e saj para zgjedhjeve ndërsa shtoi se situata në PD nuk është në interesin e shqiptarëve. Sipas tij shqiptarët nuk e kanë për borxh të dëgjojnë problematikat e demokratëve.

“Mënyra më e mirë që opozita të protestonte ishte të shpaloste programin për zgjedhjet lokale. Patjetër që është e drejta e saj për të bërë protesta sa herë që të dojë. Ajo që mua më shqetëson është fakti se nuk ia kanë borxh shqiptarët të dëgjojnë problematikat që kanë palët në PD, qoftë njëra apo pala tjetër e aq më tepër problematikat individule. Kjo nuk është në të mirën e askujt. Nuk është në interesin e shqiptarëve që PD të jetë ashtu siç është”- tha ai.

Të fundit

Datat e rëndësishme që duhet të mbash shënim në tetor

Tetori erdhi, edhe pse temperaturat e vjeshtës sikur s’e kanë me qejf. Edhe ky muaj sjell surpriza të reja, në...

Me grua dhe dashnore, babai i Laert Haxhiut: Vajzat e reja duan djem me emër

Babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi djalin e tij, pas dëshmive të...

Transfertat kombëtare në Euro, në rritje të fortë për këtë vit

Transfertat e brendshme bankare në monedhën Euro janë në rritje të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tetë muajt...

Viti akademik nis me probleme/ Berisha: Qiratë dhe çmimet po e bëjnë një mollë të ndaluar

Ish-kryeministri Sali Berisha renditi problemet me të cilat përballen studentët dhe pedagogët në këtë nisje të vitit të ri akademik. "Dita e parë e hapjes...

Sa e rrallë është ngjyra juaj e syve?

Të gjitha ngjyrat e syve janë të bukura në aspektin e tyre. Njerëzit mund të “përhumben” me orë të tëra në magjinë e syve....

Lajme të tjera

Web TV