Sulm me raketa në Luhansk, 5 të vdekur dhe 19 të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

5 persona kanë humbur jetën si pasojë e bombardimeve në rajonin e Luhansk, ndërsa 19 kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve, katër raketa janë lëshuar nga Himars e ushtrisë ukrainase, duke goditur fshatin Karpaty.

Pretendimet nuk janë verifikuar në mënyrë të pavarur. Luhansk është një nga katër rajonet e Ukrainës që Federata Ruse pretendon se ka aneksuar.

Të fundit

E vogla e saj feston 1-vjetorin/Sara Hoxha:Kur të rritesh ëndrrat e tua ndiqi në Shqipëri

Vajza e Sara Hoxhës dhe Ledian Liços, Ruya feston sot 1-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për vajzën...

Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët (Vendimi)

Paga minimale e Britanisë do të rritet në 12,67 euro në orë, konfirmoi ministri i Financave Jeremy Hunt të hënën në konferencën vjetore të...

Lajm i MIRË për shqiptarët/ Ambasada gjermane: Nga 1 Janari ata që kanë pasaportë…

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga 1 janari mund të udhëtojnë...

“Do luftoj për emrin tim”/ Trump del sot para Gjykatës, ja me çfarë akuzash do përballet

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim civil, në të cilin do...

Shtatë ushqime të dëmshme për mëlçinë që duhet të largoni nga dieta juaj

Mëlçia është një nga organet thelbësore për funksionimin e duhur të trupit tonë. Është përgjegjëse për largimin e toksinave, nxit tretjen e ushqimit të...

Lajme të tjera

Web TV