1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook.

“Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më të mirëve dhe më të dashurve tanë. Ndaj ne, le t’u urojmë sot nga thellësitë e zemrës gëzuar të gjithë fëmijëve shqiptar”, shkruan Berisha.

Mesazhi i plotë:

1 Qershori !

Dita e më të dashurve tanë!

Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më të mirëve dhe më të dashurve tanë. Ndaj ne, le t’u urojmë sot nga thellësitë e zemrës gëzuar të gjithë fëmijëve shqiptar.

Le t’u urojmë që ëndrrat e tyre më të bukura të bëhen shtëpia, vendi dhe e ardhmja e tyre e ndritur dhe që ata e meritojnë. Gëzuar!

Të fundit

Analiza/ Pse disa vende arabe po e ndihmojnë Izraelin kundër Iranit?

Mbrëmjen e së shtunës Irani lëshoi më shumë se 300 dronë dhe raketa në drejtim të Izraelit, si hakmarrje për sulmine dyshuar...

Krim i rëndë në familje/ Bashkëshorti vret gruan në banesë, zbardhen detajet tronditëse

Një krim i rëndë ka ndodhur në Pejë, ku dyshohet se bashkëshorti ka vrarë gruan e tij në banesë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të...

Hap i madh për Kosovën/ Votohet sot anëtarësimi në Këshillin e Evropës

Këtë të martë, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, do të zhvillohet debat dhe më pas do të votohet për anëtarësimin e Kosovës...

Media spanjolle: Shqipëria, destinacioni autentik më i përballueshëm në Evropë

E konsideruar si Karaibet Evropiane, Shqipëria është një nga destinacionet më autentike dhe të përballueshme në Evropë, plot me pasuri natyrore dhe ndikime kulturore...

Hetimet e SPAK, Meta paralajmëron largimin e Monika Kryemadhit nga partia?

Në mënyrë të beftë Ilir Meta njoftoi nisjen e procedurave për të larguar Monika Kryemadhin nga strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë. Nën moton kundër...

Lajme të tjera

Web TV