Basha: Nuk pendohem që përjashtova Berishën, duhet ta kisha marrë më herët vendimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Demokrati Lulzim Basha është shprehur aspak i penduar për vendimin e 9 shtatorit për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar.

Nga takimi i zhvilluar sot me të rinjtë në Vlorë, Basha dhe se nuk ka arsye për t’u kthyer mbrapa e madje sipas tij vendimi duhet të ishte marrë më herët për t’i çliruar demokratët siç tha ai.

“Nuk ka asnjë asye për t’u kthyer mbrapa, duke përfshirë këtu edhe vendimin e 9 shtatorit. Prandaj, sa më shumë kohë kalon aq më i bindur jam që vendimi i 9 shtatorit ishte vendimi më i drejt, madje mund të them që nëse ka diçka që mund të korrigjoja, është që ky vendim të ishte marrë edhe më herët, për t’i çliruar demokratët edhe nga pesha e rëndë e të kaluarës”-tha Basha nga Vlora.

Për akuzat e Berishës ndaj tij, Basha shprehu keqardhje.

“Kam ndjerë dhimbje kur akuzat e Ramës i dëgjoja nga goja e atij që më ka qëndruar në krah”-tha Basha.

Të fundit

Sa i sigurt është sushi që hamë?

Ngrënia e sushit - nëse peshku është i cilësisë së shkëlqyer - nuk është në vetvete një aktivitet i...

Shqiptarët me paga të ulëta por orë të zgjatura pune

Sipas raportit të fundit të INSTAT-it, shqiptarët kanë pagat më të ulëta, por punojnë me orët më të zgjatura në Europë e rajon. Një i...

Ndoshta nuk e besoni por kafe me gjalpë është mënyra më e mirë për të humbur në peshë!

Tashmë është përhapur masivisht një mënyrë e re e konsumimit të kafesë në SHBA dhe mund të konsiderohet si më e çuditshmja. E kemi...

Kërkoi 200 mijë dollarë dëmshpërblim, kush e nxorri videon erotike të Inis Gjonit?

Publikimi i video-skandaleve ka patur gjithmonë një interes të gjerë publik në të gjithë botën. Për më tepër kur bëhet fjalë për personazh publik. Duke...

Vajza e vogël feston 8 vjetorin e lindjes, Fevziu ndan si rrallëherë momentet nga festa

Vajza e saj moderatorit të njohur, Blendi Fevziut feston sot 8-vjetorin e lindjes. Moderatori ka ndarë në ‘Instagram’, foton nga festa e ditëlindjes së vajzës...

Lajme të tjera

Web TV