test

Çfarë po ndodh? Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Kim Jong Un, vuan nga…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas “New York Post”, teksa në dy vitet e fundit kishte arritur të kontrollonte peshën duke humbur disa kilogramë, lideri 39-vjeçar jo vetëm që e ka rifituar por ndoshta është shëndoshur edhe më shumë.

Kim Jong Un tani peshon 140 kg, sipas informacioneve, duke cituar burime të Koresë së Jugut. Përveç mbipeshës, Kim Jong-un vuan nga ankthi, i cili e bën atë të paaftë për të fjetur natën, duke gjetur ngushëllim te alkooli dhe duhani.

Agjentët e shërbimit sekret të Seulit analizuan fotot e fundit të liderit të Koresë së Veriut me ndihmën e inteligjencës artificiale dhe arritën në përfundimin se Kim, i cili është 1.72 cm i gjatë, kishte humbur 20 kilogramë dy vjet më parë, por tani është shëndoshur.

Qeverisja e vendit i ka shkaktuar shumë stres, për pasojë po përballet me pagjumësi. Por fakti që ai është i varur nga pija dhe cigaret, tregojnë se shëndeti i tij është përkeqësuar.

Ligjvënësi i Koresë së Jugut Yoo Sang-bum, një anëtar i komitetit parlamentar të inteligjencës në Seul, u tha gazetarëve se agjencitë e inteligjencës së vendit besojnë se Kim mund të jetë duke përjetuar një çrregullim të rëndë të gjumit, duke konsumuar sasi të mëdha alkooli dhe duhan.

Ai shtoi se spiunët e Seulit zbuluan se autoritetet e Koresë së Veriut po importonin ilaçe kundër pagjumësisë si Zolpidem dhe sasi të mëdha alkooli dhe cigaresh si Marlboro dhe Dunhill.

Ligjvënësi i Koresë së Jugut pohoi gjithashtu se, “Kim Jong Un u shfaq i rraskapitur dhe me rrathë të errët poshtë syve në daljen e tij publike më 16 maj”. Gjendja shëndetësore e udhëheqësit Kim është një shqetësim i madh për Perëndimin dhe veçanërisht Korenë e Jugut.

Të fundit

“Reshje shiu dhe..”/ Moti merr kthesën drastike, SHMU zbulon çfarë pritet të ndodhë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme, paralajmëron Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Sipas...

“PS gati për fitore në 2025″/ Veliaj për opozitën: Kur humbin djegin goma

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj shpreh bindjen se Partia Socialiste do të marrë një tjetër fitore në zgjedhjet e...

“Viktima e radhës mund të jesh ti”/Skandali te Onkologjiku nesër protestë para ministrisë

Skandali tek spitali Onkologjik, ku mjekët kishin krijuar një skemë abuzive të transfermit të pacientëve me kancer drejt klinikave private ka shkaktuar pakënaqësi të madhe...

Beleri mbetet në burg/ Athina kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të marrë pjesë në…

Ministria e Jashme e Greqisë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimin me dy vjet burg për kryebashkiakun...

Grida “zbulon” shkaqet e divorcit me Metën: Monika donte të ishte prima dona e politikës

Grida Duma ka “zbuluar” shkaqet e divorcit Meta-Kryemadhi. “Ka aq shumë pyetje që mund të ngrihen në raportet e krijuara tashmë mes politikës, jetës së...

Lajme të tjera

Web TV