Joe Biden rrëzohet sërish në mes të skenës (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndodhi sërish! Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden u pengua dhe u rrëzua teksa shpërndante diplomat në një ceremoni diplomimi për Akademinë e Forcave Ajrore të SHBA në Kolorado të enjten.

Biden, i cili është presidenti më i vjetër në detyrë i vendit në moshën 80-vjeçare, u pa duke u ndihmuar nga zyrtarët e Forcave Ajrore për t’u ngritur nga toka.

Presidenti kishte qëndruar në këmbë për rreth një orë e gjysmë për të shtrënguar duart me secilin prej 921 kadetëve të diplomuar. Derisa u rrëzua…

Sipas një raporti për shtyp të Shtëpisë së Bardhë, ai u ngatërrua në një thes me rërë, prandaj edhe u rrëzua. E madje dhe pamjet e incidentit tregojnë Biden që drejton gishtin nga thesi me rërë.

“Ai është mirë. Kishte një thes me rërë në skenë ndërsa ai shtrëngonte duart,”- shkroi në Tëitter drejtori i komunikimit të Shtëpisë së Bardhë Ben LaBolt.

Për shkak të këtyre incidenteve, sondazhet e fundit sugjerojnë se shumica e votuesve amerikanë kanë shqetësime për moshën e presidentit.

 

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV