“Ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur”/ Enno Bozdo: PD duhet të ndryshojë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas rezultatit të zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Bozdo tha në një dalje për mediat se PD duhet të ndryshojë, ndërsa pretendon se brenda së djathtës ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur në zgjedhje.

“Brenda PD ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur. Nuk ka më dyshime kë kemi përballë.

Situata e zgjedhjeve të 14 majit, që me shumë mundësi do përsëritet në zgjedhjet e përgjithshme, kërkon një PD ndryshe nga kjo sot.

Nuk e konsideroj veten as të dobishëm dhe të them se ai na vodhi pas dy vitesh. Zgjedhjet ishin masakër dhe nuk diskutohet.

Ajo që ishte makineria që kontrollonte votën kur opozitës i mori gjithçka sjell një rezultat të tillë. Pyetja që bëhet është nëse do rrimë kështu apo do veprojmë?”, u shpreh ai.

Të fundit

Liverpool del me deklaratë zyrtare pas gafës ndaj Tottenham: “E pranojmë ndjesën”

Liverpool u penalizua në ndeshjen e fundit të Premier League atë ndaj Tottenham duke qenë se iu anulua një...

E vogla e saj feston 1-vjetorin/Sara Hoxha:Kur të rritesh ëndrrat e tua ndiqi në Shqipëri

Vajza e Sara Hoxhës dhe Ledian Liços, Ruya feston sot 1-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për vajzën e saj, Sara Hoxha i...

Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët (Vendimi)

Paga minimale e Britanisë do të rritet në 12,67 euro në orë, konfirmoi ministri i Financave Jeremy Hunt të hënën në konferencën vjetore të...

Lajm i MIRË për shqiptarët/ Ambasada gjermane: Nga 1 Janari ata që kanë pasaportë…

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga 1 janari mund të udhëtojnë...

“Do luftoj për emrin tim”/ Trump del sot para Gjykatës, ja me çfarë akuzash do përballet

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim civil, në të cilin do...

Lajme të tjera

Web TV