Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka ardhur fundi. Sulmuesi ka disa oferta, ku sigurisht ajo më “joshësja” vjen nga Arabia Saudite ku sheikët janë të gatshëm ta bëjnë një ndër më të paguarit e kampionatit së bashku me Cristiano Ronaldon, pa harruar edhe statusin e ambasadorit për Botërorin e vitit 2030, event që Arabia synon të fitojë të drejtën e organizimit.

Kështu, sipas Gianluca Di Marzio, francezi e ka marrë tashmë vendimin për t’u larguar dhe pritet që pasi të mbyllet sezoni në Spanjë, të shpallë në mënyrë zyrtare lamtumirën.

Benzema është një nga lojtarët më të vlerësuar në historinë e spanjollëve teksa ka shënuar 353 në 647 paraqitje me Realin pa harruar pesë trofe të Champions League, si edhe shumë trofe të tjerë. Por, tashmë në moshën 35-vjeçare, Benzema është gati për një eksperiencë të re jashtë Europës dhe mbi të gjitha që do t’i garontojë shumë të ardhura financiare.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV