Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve.

Sipas tij, qasja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës sa i takon kapjes së “peshqve të mëdhenj” nuk po gjen zbatim në Shqipëri dhe rrjedhimisht me lirimin e Tahirit ka ardhur dhe zhgënjimi i cili siç sqaroi dhe juristi u shpreh qartë në reagimin e Yuri Kim.

“Nuk dua të jem i njëanshëm në gjykimin tim, nuk dua të jem spekulativ, mund të ketë dhe arsye të tjera, mund të mos ketë asnjë arsye, sigurisht ka nxitur një shqetësim ndërkombëtar të lartë. Reagimi i Yuri Kim ishte një reagim i drejtpërdrejtë për këtë vendim lirimin e Saimir Tahirit.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV