Zyrtare/ KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Po ashtu, mandati i është dhënë zyrtarisht dhe Emirjano Sakos në Bashkinë e Durrësit, Pjerin Ndreut në Lezhë si dhe Sotiraq Filos në Korçë.

KQZ I KALON MANDATIN
1.Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
2.Kryetarit të Bashkisë Durrës, Emiriana Sako, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
3.Projektvendim “Për dhënien e mandatit të Kryetarit të Bashkisë Lezhë,Pjerin Ndreu, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
4.Kryetarit të Bashkisë Korçë, Sotiraq Filo, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
5.Projektvendim “Për dhënien e mandatit të Kryetarit të Bashkisë Vlorë, Ermal Dredha, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
6.Kryetarit të Bashkisë Krujë, Artur Bushi, propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Socialiste e Shqipërisë”
7.Këshillin e Bashkisë Durrës, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 Maj 2023”.

Të fundit

Mallorca ndal në barazim Barçën në shtëpi, Vedat Muriqi fantastik me gol dhe asist

Mallorca rezulton “kockë” e fortë ndaj Barcelonës në javën e shtatë të La Ligës, duke barazuar me shifrat 2-2,...

Juventus mposht minimalisht Leccen dhe vijon ndjekjen ndaj Interit kryesues

Juventus-Lecce çelën javën e gjashtë të Serie A, me “bardhezinjtë” që fituan minimalisht, 1-0 në “Allianz Stadium”, ndërsa miqtë nga ana tjetër pësojnë humbjen...

Kurti: Në Bruksel, Vuçiç tha se Radojçiç do të bëhet “Adem Jashari i serbëve”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje mbi deklarimet që ka bërë presidenti i Serbisë në takimin e 2 majit në Bruksel.  Me...

Pas disfatës në Kukës, flet për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për disfatën në Kukës, duke vijuar me avazin e vjetër. Në një emision televiziv ai...

Basha akuzon Serbinë: Skenar sekret për të marrë nën kontroll veriun e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi ngjarjen më të fundit nga veri i Kosovës, ku një grup i armatosur sulmuan ditën e diel...

Lajme të tjera

Web TV