Finalja e FA Cup mes United dhe City, Varane “injoron” Haaland: “Pse ta kem frikë?”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rapahël Varane është mësuar me finale dhe nuk ndjen aspak frikë nga kundërshtarët. Manchester United do të sfidojë sot në mesditë Manchester City në mitikun “Wembley”.

Mbrojtësi i “Djajve të Kuq” ka misionin e vështirë të markojë Erling Haaland, por një gjë e tillë nuk ia prish gjumin.

“Frikë? Pse ta kem frikë?! Çdo ndeshje është një sfidë me veten time. Dhe më pëlqen, e shijoj. Gjëja më e rëndësishme është të kesh besim.

Nuk ka fare rëndësi nëse ne përballemi me një skuadër të fortë ose me një më pak të fortë. Ne duhet të pranojmë sfidën dhe të gjejmë një mënyrë për të mbërritur te fitorja.

Jemi të vetëdijshëm se mund të mposhtim çdo ekip. Haaland është një lojtar shumë i mirë, por rreziku te Manchester City është kudo. Jo vetëm te Haaland”, u shpreh 30-vjeçari francez.

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV