E rëndë/ Nëna hyri në dyqan për të vjedhur, makina me dy fëmijët e saj shpërthen në flakë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua nga Florida ishte duke vjedhur një dyqan, kur makina e saj mori flakë me dy fëmijët e saj brenda.

Alicia Moore, 24 vjeç, parkoi automjetin e saj tek parkingu i makinave jashtë një dyqani në Oviedo Mall në Oviedo, një qytet 15 milje në verilindje të Orlandos, javën e kaluar.

Ajo shkoi drejt qendrës tregtare me një burrë të paidentifikuar dhe la vetëm në makinë fëmijët e saj dy dhe katër vjeç.

Dyshja qëndroi përreth një orë tek dyqani dhe kur dolën, panë makinën e përfshirë nga flakët. Gruaja lëshoi mallin e vjedhur në tokë dhe vrapo drejt makinës. Fëmijët ishin duke luajtur me një shkrepëse në makinë, duke shkaktuar kështu flakë brenda makinës.

Kalimtarët aty pranë vunë re zjarrin dhe ndihmuan në shpëtimin e dy fëmijëve, të cilët u dërgua në spital me lëndime të lehta.

Një fëmijë ka pësuar djegie të shkallës së parë në fytyrë dhe në vesh.

Zyrtarët e policisë janë ende duke përcaktuar shkakun e zjarrit, por thanë se nëse Moore nuk do të ishte neglizhuese, fëmijët e saj nuk do të ishin lënduar atë ditë.

Moore u arrestua nga Departamenti i Policisë së Orlandos. Ndërsa mbahej në paraburgim, ajo u akuzua më tej për lëndime të mëdha trupore dhe zjarrvënie të shkallës së parë, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Seminole.

Të fundit

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Lajme të tjera

Web TV