Noka akuza qeverisë: Përgjigjen do e merrni siç u jepet bandave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i PD, Flamur Noka, nga foltorja e Kuvendit u shpreh se zgjedhjet e 14 majit ishin një farsë dhe se u manipuluan dhe u vodhën nga PS.

Ai u shpreh se të gjitha provat që kanë, që sipas tij dëshmojnë vjedhje dhe manipulim votash, do t’i dërgojnë në prokurori, ndërsa shtoi se përgjigjen që do t’i japin qeverisë do të jetë ashtu siç “i jepet një bande”. Noka tha se hapi i parë do të jenë protestat

“Ne do t’ia dërgojmë prokurorisë këto prova. Këto nuk mund t’i njohë më askush si zgjedhje. Ishin farsë. Ja ku i kemi sovjetët këtu pas, përdorën para dhe shtetin si bandë, por përgjigjja do t’i vijë siç i jepet një bande, protestat do të jenë hapi i parë dhe pastaj do prisni hapa të tjerë”, tha ai.

Të fundit

Çifti i njohur i showbiz-it i japin fund beqarisë këtë javë, ja detajet

Çifti i njohur i këngëtarëve Venera Lumani dhe Lind Islami, janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku ndajnë me...

Sa i sigurt është sushi që hamë?

Ngrënia e sushit - nëse peshku është i cilësisë së shkëlqyer - nuk është në vetvete një aktivitet i rrezikshëm. Por si të gjitha ushqimet e...

Shqiptarët me paga të ulëta por orë të zgjatura pune

Sipas raportit të fundit të INSTAT-it, shqiptarët kanë pagat më të ulëta, por punojnë me orët më të zgjatura në Europë e rajon. Një i...

Ndoshta nuk e besoni por kafe me gjalpë është mënyra më e mirë për të humbur në peshë!

Tashmë është përhapur masivisht një mënyrë e re e konsumimit të kafesë në SHBA dhe mund të konsiderohet si më e çuditshmja. E kemi...

Kërkoi 200 mijë dollarë dëmshpërblim, kush e nxorri videon erotike të Inis Gjonit?

Publikimi i video-skandaleve ka patur gjithmonë një interes të gjerë publik në të gjithë botën. Për më tepër kur bëhet fjalë për personazh publik. Duke...

Lajme të tjera

Web TV