Kikia, “shuplakë” politikanëve/ “Nuk e meritojnë të quhen liderë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari dhe analisti Mentor Kikia është shprehur se asnjë prej politikanëve shqiptarë nuk e meriton të quhet lider pasi në tri dekada askush nga ata nuk ka sjellë një ndryshim në shoqëri për ta çuar atë në një nivel më lart siç ka ndodhur me shumë emra në botë.

I ftuar në një emision në “Euronews Albania”, gazetari nënvizoi se Shqipëria është duke vuajtur akoma pasojat e një shkatërrimi katastrofik që nga vitet ’90.

“Te ne askush nuk meriton në këto tri dekada t’i shkruhet emri me germa të arta. Shqipëria është duke vuajtur pasojat e një shkatërrimi katastrofik që nga vitet ’90.

Në këtë drejtim nuk shoh një lider ende deri tani. Shoh liderë politikë, që vlejnë për organizatën e tyre partiake.

Fakti që shtë në pushtet nuk e bën lider”, tha Kikia.

Të fundit

Përfundon Ligue 1, Brest hyn në Champions për herë të parë në histori të klubit

Kampionati francez uli këtë të diel siparin për sezonin 2023-2024, duke dhënë dhe verdiktet e fundit. Në fakt, kishim...

Foto/ Si e kaluan fundjavën vipat shqiptarë!

Instagrami është mbushur plot me postime të VIP-ave, të cilët na tregojnë përmes fotove të rejat më të fundit. Si çdo herë dritare.net ju tregon...

Këto janë gratë më të pasura në botë! Si i vunë pasuritë e tyre marramendëse!

Për shekuj me radhë, bota e biznesit ka qenë e dominuar nga meshkujt, ku gratë rrallë njihen për arritjet e tyre. Pas ndeshjeve të...

Mbyllet në barazim pa gola sfida Egnatia-Vllaznia, rrogozhinasit shkojnë në finale

Finalja e “Final Four” do të jetë Partizani – Egnatia. Skuadra rrogozhinase arriti të kualifikohej në ndeshjen vendimtare të titullit pasi barazoi 0-0 me...

I keni ditur? Njihuni me 8 ushqimet e konservuara që ndihmojnë në humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Lajme të tjera

Web TV